Bankovanie – jediné zdravé kolieska salámy
Nestrácaj čas hľadaním prekážky,
možno žiadna nie je.Franz Kafka

Zaujímalo by ma ... 

Bankovanie je vynikajúca a mimoriadne účinná terapia, ktorá dostala názov podľa tvaru sklenených nádob v tvare baniek.

Fyzikálne vytvorený podtlak na ľubovoľnej časti tela nám zabezpečí viacero pozitívnych zdravotných účinkov :

  1. uvoľnenie svalového tonusu (aj pri akútnom, bolestivom stave) až do najhlbších vrstiev svalov a tkanív.
  2. šetrne, ale veľmi účinne aktivizuje lymfatické dráhy v bankovanej oblasti, ale aj mimo nej
  3. najúčinnejšie zbavuje telo škodlivých, dlhodobo nahromadených a prirodzene ťažko odbúrateľných toxínov z tela.
  4. banková terapia má minimálne kontraindikácie, preto ju môžeme aplikovať takmer na každom človeku bez rozdielu veku a pohlavia, vrátane tehotných žien
  5. bankovanie má minimálne vedľajšie negatívne účinky, preto frekvencia a rozsah terapie nie je limitovaný. Skôr naopak, čím viac tým lepšie.

Na vysvetlenie:

AD1: Podľa našich skúseností je bankovanie najefektívnejšou terapiou na rýchle, spoľahlivé, dlhodobé a bezbolestné uvoľnenie svalových spazmov a blokád hlbokých svalových zväzkov. Sú to miesta častých problémov pri sedavom zamestnaní, športových aktivitách, pri pocite tiaže v hrudníku ako pri srdcovom infarkte, vystreľovanie bolestí do preferovanej ruky, ramena, šije a nekonečné varianty bolesti hlavy. Klasické masážne techniky majú iba obmedzený prienik do svaloviny a mnohokrát neúmerný tlak pôsobí na boľavé telo kontraproduktívne.

AD2: Lymfatický systém je „šedou eminenciou“ v našom tele. Nesprávna funkcia LF má za následok nedostatočné obojsmerné odvádzanie tekutín z vnútorných organov, transfer imunologických zložiek a tok energie v celom organizme. Prejavuje sa to celkovou únavou, nevysvetliteľnými putujúcimi bolesťami vnútorných orgánov, ťažkosťami s trávením, vylučovaním (hnačka, zápcha), pocitom unavených alebo opuchnutých nôh, popraskanými žilkami a pod.. Rozprúdenie lymfatického systému zvyšuje celkovú imunitu organizmu.

AD3: Odvod odpadových látok z tela človeka prebieha v troch rovinách, nepretržite počas celého života človeka. Najbežnejšia detoxikácia je vylučovanie odpadových látok v podobe stolice, moču a potu. Vylučovanie cez pokožku je pomalé a neefektívne. Detoxikácia nahromadených katabolitov, ktoré sú systematicky ukladané v tukášikoch na brušku, zadku a kde kade inde sa zbavujeme mimoriadne ťažko, lebo sadielko s ľahkosťou viaže tieto látky a pokojne si ich ukladá.

AD4: Skutočnou kontraindikáciou sú kŕčové žily v záverečnom štádiu – kedy sú už steny žíl skôrnatelé, každé onkologické ochorenie a otvorené rany. Inak je bankovanie vhodné pre všetky vekové skupiny a dokonca aj pre budúce mamičky.

AD5: Umelé látky, sladidlá, konzervačné látky, tzv. ečka, soli, dochucovadlá – to všetko sú látky, ktoré do svojho tela každý deň dopravujeme spolu s potravinami. Telo sa ich nevie efektívne zbaviť a navyše celodenný stres a zhon bránia nášmu telu v účinnej práci – spracovať potravy, absorbovať živín a odstrániť odpad. Preto sa škodliviny v tele rýchlo hromadia. Bankovanie je veľmi účinný spôsob ako telu v tomto nekonečnom boji naozaj účinne pomôcť.

Pri našom bankovaní vznikajú pôsobením podtlaku a rozšírením pórov farebné kruhové stopy, ktoré sme si pre nás nazvali „salámky“. Je to prirodzený jav, a čím je telo viac zanesené nečistotami, tým sú farby intenzívnejšie. Nie sú to podliatiny, ako sa mnohí domnievajú, pri ktorých praskajú najjemnejšie kapiláry a tvoria krvný výron. Dobrá správa je, že salámiky sú s každým ďalším bankovaním menej farebne výrazné a tiež miznú rýchlejšie. Ideálny interval na udržanie sviežeho a čulého lymfatického systému, svižnej a vláčnej ale silnej a odolnej svalovej sústavy je interval 1 krát mesačne.