Kraniosakrálna terapia

Keď niektorým klientom navrhnem kraniosakrálnu terapiu, často dostanem otázku: „A to je čo?“. Jedna z odpovedí môže byť táto:

- Technicky vzaté je to jemné pôsobenie na kraniosakrálny systém tela, ktorý je tvorený mozgovomiešnou tekutinou a membránami, ktoré obklopujú mozog a miechu od hlavy až po krížovú kosť. Kraniosakrálny systém ovplyvňuje všetky ostatné systémy v tele (hormonálny, nervový, tráviaci atď.). Je to dotyková terapia, pri ktorej klient leží oblečený na lehátku. Ale ... pre každého klienta môže byť a aj je kraniosakrálna terapia iná ....

Pre mňa je kraniosakrálna terapia terapiou „anjelského dotyku“. Jemná, nenásilná, dušu hladiaca manuálna terapia, pomocou ktorej vytvoríme priestor pre múdrosť a inteligenciu tela. Je to príležitosť pre vnútornú inteligenciu „prehovoriť“ o ťažkostiach, nadbytočnom napätí, bolestiach na tele i na duši. Je to spôsob, ako lepšie porozumieť vlastnému telu, jeho ne/fungovaniu, precítiť si telo cez srdce, nie len cez mozog. Je to tiež o hlbokom spojení so sebou samým, o lepšom spoznaní samého seba, o vnímaní vlastných potrieb, pocitov, o lepšom prúdení energíí v tele. Často nám uvedomenie si „samého seba“ pomôže objaviť duševné príčiny fyzických ťažkostí a to je začiatok cesty k šťastiu a zdraviu. Je skvelé, keď sa môžme zbaviť nadmernej záťaže z našich pliec, v tichu, jemnosti a s láskou k sebe samému otvoriť cestu srdcu.

Nechcem tu uvádzať množstvo diagnóz, pri ktorých je táto terapia veľkým pomocníkom. Ak totiž uvedieme telo a aj psychiku do harmonického stavu, vždy dochádza k harmonizácii a vylaďovaniu nesúladov, ktoré organizmus v danom čase najviac potrebuje „opraviť“.

Kraniosakrálna terapia je jedinečná, zakaždým iná, vždy prospešná, na vedomej i nevedomej úrovni...

........ bez zbytočných slov ........

Marcela

Dohodnite si stretnutie