Dornova metóda
Aj keď bol včerajšok akokoľvek komplikovaný,
môžeš dnes – hneď teraz, začať znova.
Buddha

Nie ste si istý, či Vám Dornova metóda pomôže? 

Dornova metóda Plus* je často posledná možná dostupná terapia pre ľudí s bolesťami kostrového - pohybového aparátu, ktorí už vyskúšali aj čerta diabla aby dosiahli úľavu. Hľadajú pokoj a harmóniu tela a duše, bez neustálych bolestí v krížoch, bedrových kĺboch, kolenách, nohách ako takých, chrbta od zadku až po uši.

Táto metóda je taká jednoduchá, že v každej životnej situácii – ten, kto ju absolvoval – ju môže znova použiť a pomôcť si sám. Naše telo je dokonalým výtvorom matky prírody. Boli sme stvorení na prácu, lov, boj, obrábanie pôdy a odpočinok – spánok. Situácia sa však zmenila a väčšinu času strávime vo fyziologicky nevhodnom sede. Naše vôľou ovládané svalstvo sa prispôsobuje našej potrebe pohodlia, potrebe úľavovej polohy. Naše múdre telo sa bráni nezdravým pohybovým návykom a volá o pomoc bolesťou.

Pomocou Dornovej metódy Plus dávame kĺby a stavce do správnej polohy a učíme svaly, ako udržiavať napravený stav. Dornova metóda vychádza zo základu a tým je rovnaká dĺžka dolných končatín. Toto je rozhodujúci bod. Klasická medicína pod kratšiu nohu podkladá vložky a podpätenky, Dornova metóda Plus „skráti dlhšiu nohu“ na dĺžku tej kratšej.

Rozdiel totiž nie je v dĺžke kostí samotných, ale v ich uložení v mäkkých tkanivách.

Tento rozdielny stav vieme vyriešiť za pár minút!

Dlhodobá nerovná dĺžka nôh má za následok posuny na panve a bezprostredne na celej chrbtici od kostrče až po atlas. Preto odstraňujeme základnú mechanickú PRÍČINU bolesti a nekonečných starostí. Rozdielnu dĺžku dolných končatín – základy nášho chrámu – majú všetky vekové skupiny vrátane batoliat, u ktorých tento stav môže nastať už pri pôrode samotnou manipuláciou s bábätkom.

Zrovnanie Dornovou metódou má obrovský preventívny prínos pre každého „zdravého“ a dramatický ozdravujúci prínos pre každého „chorého“!

* Dornova metóda Plus je rozšírením pôvodnej Dornovej metódy, ktorá sa dodnes v pôvodnej „verzii“ používa v nemecky hovoriacich krajinách. DM Plus pracuje trojrozmerne – do všetkých pohybových rotácii kĺbov, ale aj panvy a stavcov chrbtice.